Fiskalen kasov aparat

Възможно ли е да се продаде касов апарат? Възможно е и само ако е проверено и обикновено чрез сервизна компания на даден производител, защото само те са заинтересовани от закупуването на използвани касови апарати.Популярните и използвани фискални касови апарати могат да бъдат намерени в разрешени теми на даден производител. Касовият апарат също може лесно да се изхвърли за бракуване. Но ако механизмите от касовия апарат са в много полезно състояние, тогава можете да ги продадете на собствената си компания.

Правилникът за регистрационните регистри всъщност не съдържа недвусмислени регламенти, за които е казано, че производството на данъкоплатеца с фискалните касови апарати в случай на приключване на извършеното от него икономическо изпълнение. Нито едно от действащите наредби не забранява на данъкоплатеца да продава използвания касов апарат, който е негово качество. Същата позиция се определя в индивидуалната игра, която е записана на 23 август 2012 г. с измерението ITPP1 / 443-662 / 12 / KM, в която директорът на Финансовата камара в Бидгошч заяви, че след оттеглянето на касовите апарати в земята и действието на всички формалности По закон наредбата харчи предвид данъкоплатците. Следователно това не представлява никакви пречки за физическото унищожаване или продажба на фискалния касов апарат в друга обсъждана ситуация. Но при прилагането му се разкрива, че никой освен производителят не се интересува от закупуването на използван касов апарат. Следователно то се създава от факта, че регистрационният офис е устройство с правилна цел и неговото съдържание, функциониране и допълнително начинът на прилагане от страна на данъкоплатеца се записват много точно в регламентите, които казват кредитните съюзи. Масата на тези правила може да се изпълнява само от упълномощени домашни производители и организации, които работят в рамките на вътреобщностното придобиване или внос на касови апарати, както е потвърдено от председателя на Централната служба за мерките, че предлаганите от тях броячи изпълняват функциите, регистрирани в чл. 111, ал. 6а и критериите, както и условията, на които трябва да отговорят. Следователно, ако данъкоплатецът желае да продаде касовия апарат на друго дружество, би било разумно това решение да се оцени със съответната касова служба, която ще прецени дали касата изпълнява изискванията, регистрирани в решението за ДДС и дали може да инсталира нов фискален модул.